ARCHÍV - UMB HOCKEY

Prejsť na obsah
2016-2017

ARCHÍV 2016/2017

19.08.2017 l Barbora Plešavská
UMB tím konkuruje profesionálnym hokejovým tímom
Od Galavečera UMB tímu ubehol už nejaký ten mesiac, no pozitívne ohlasy ešte stále neutíchajú. Veď ktorý klub sa len tak môže pochváliť niečím takým, ako je vlastný dokument. Vlastný dokument totižto nemajú ani niektoré profesionálne kluby, no  UMB tím ho má a nemusí sa za neho absolútne hanbiť. Práve naopak. Tento univerzitný hokejový tím z Banskej Bystrice nie je známy len svojimi úžasnými výsledkami, ale najmä svojim profesionálnym prístupom.

----------------------------------------------------

09.07.2017 l Barbora Plešavská
Veľkolepý Galavečer v podaní UMB Hockey Team
UMB tím z Banskej Bystrice ukončil líniu zápasov EUHL v apríli na striebornom mieste. Za svojou sezónou 2016/2017 však uzatvorili brány až 28.6.2017 a to vo veľkom štýle. Obrovské srdce tejto hokejovej rodiny sa prejavilo aj mimo ľadovej plochy a to konkrétne v Aule Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sa vedenie tímu a hráčiprišli poďakovať všetkým ktorí počas uplynulej sezóny bojovali spolu s nimi. Galavečer UMB bol galavečerom, aký neorganizujú ani profesionálne kluby, za ktorý by sa žiaden svetový tím nemusel hanbiť. Galavečer v podaní UMB tímu si získal obdiv aj všetky srdcia.
----------------------------------------------------

31.05.2017 l Barbora Plešavská
Zo slávnostného večera EUHL si UMB tím odniesol tri ocenenia
Ďalší ročník európskej univerzitnej hokejovej ligy EUHL  sa zavŕšil 11.4.2017 víťazstvom tímu UK Praha, ktorí zdolali bystrických šampiónov z UMB tímu 1:5. Ocenenie za majstra ligy EUHL však nebolo jediným ocenením, ktoré táto liga priniesla. V utorok 23.5.2017 sa na slávnostnom večeri EUHL rozdávalo niekoľko ocenení, ktoré si prevzali aj hráči UMB tímu.


----------------------------------------------------

28.02.2017 l Barbora Plešavská
Hokejisti UMB sa vrátili na víťaznú vlnu, doma porazili Techniku Praha

Na predposlednom domácom zápase v základnej časti sa UMB tím stretol s Technikmi z Prahy. Na trojdňovom tripe v Českej republike sa UMB tímu podarilo zdolať Technikov 1:3. Aj na domácom ľade si Bystričanom obhájili víťazstvo.

UMB Banská Bystrica 5:2 Technika Praha
(3:1, 0:0, 2:1)
----------------------------------------------------

19.02.2017 l Barbora Plešavská
Hráči z UMB tímu sú na ceste do Čiech. V Prahe a Plzni odohrajú tri zápasy v priebehu troch dní
 
UMB tím z Banskej Bystrice dnes odcestoval do susedných Čiech. V priebehu nasledujúcich troch dní odohrajú bystrickí šampióni tri zápasy. Z hľadiska náročnosti môžeme tento trip nazvať profitripom.  Totižto v Slovenskom hokeji sa nestretávame s tým, aby hokejové mužstva vyrazili na trojdňové tripy, počas ktorých odohrajú zápas každý deň. V Európskej Univerzitnej Hokejovej Lige sa však medze nekladú. A navyše hráči z UMB tímu sú na takúto záťaž  pripravovaní.
----------------------------------------------------

18.12.2016 l Barbora Plešavská
„Pre mňa je UMB tím  hokejová rodina“ - Jaroslav Jagoš, kustód UMB tímu Banská Bystrica
 
 V tohtoročnej sezóne EUHL – Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy sa na ľadových plochách stretáva dohromady 9 tímov z troch rôznych krajín Európy – Slovensko, Česká republika a Poľsko. Po ôsmich odohratých zápasoch s jednou prehrou a siedmimi výhrami si obsadil vrchol priečky tím UMB z Banskej Bystrice. So svojim známym heslom z minulej sezóny  „Who are we? We are the Champions?“ bojujú, ako vravia, krok po kroku až k vysnívanému cieľu – Sekeráš Trophy
----------------------------------------------------

05.12.2016 l Barbora Plešavská
Gólový koncert UMB tímu. Diplomati utrpeli debakel.

UMB tím si z ľadovej plochy opäť odniesol víťazstvo. Po stretnutí s Diplomatmi si vybojovali víťazstvo v podobe skóre 8:1. Po prvej tretine viedli Bystričania 1:0. V druhej a tretej tretine zvýšili svoju aktivitu a nepustili súperov do žiadnych šancí. Za celý zápas uštedrili Diplomatom osem kúskov a odišli do šatní iba s jedným gólom v bráne.

UMB Banská Bystrica 8:1 Diplomats Pressburg
(1:0, 3:0, 4:1)
----------------------------------------------------

30.11.2016 l Barbora Plešavská
Excelentný Korytár dopomohol UMB tímu k ďalšiemu víťazstvu

UMB tím na domácom ľade znova víťazne. Vynikajúci výkon brankára Korytára, ktorý podržal svoj tím počas celého zápasu, dopomohol UMBečkárom k víťazstvu nad Paneurópou 5:2. Domáci boli už od úvodu zápasu lepším tímom. Dominovali svojou hrou a zápas doviedli poľahky do víťazného konca.

UMB Banská Bystrica 5:2 Paneuropa Kings
(3:0, 1:2, 1:0)
----------------------------------------------------

08.11.2016 l Barbora Plešavská
UMB odohralo jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne, tvrdia tréneri Opáth a Janík

Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa v nedeľu 6.11.2016 odohral zápas domácej Paneurópy proti  UMB-ečkárom z Banskej Bystrice. Tribúny sa zaplnili vyše 600vkou hokejových priaznivcov, aby prišli podporiť domáce mužstvo. Tí si však namiesto radosti odniesli zo štadióna veľké sklamanie. Tri body putovali do autobusu UMB tímu, ktorý ich zaviezol na prvé miesto tabuľky.

Paneuropa Kings 3:8 UMB Banská Bystrica
(0:2, 3:4, 0:2)
----------------------------------------------------

17.10.2016 l Barbora Plešavská
V zápase bohatom na góly víťazne UMB tím

Na prvom domácom zápase si UMB tím zmeral sily s Gladiátormi z Trenčína. Po prvej vyrovnanej tretine prebrali iniciatívu domáci hráči. Po gólovej prestrelke nakoniec body zostali doma v Banskej Bystrici.UMB Banská Bystrica 9:5 Gladiators Trenčín
(3:3, 3:0,3:2)

ARCHÍV 2015/2016

Návrat na obsah